Saunarium Strefa SPA Plan seansów Zasady poprawnego saunowania Najbliższy event Pierwsza wizyta w Saunarium

Aqua Spa & Saunarium

Wyjątkowy świat saun w Aquaparku Reda

Aqua Spa & Saunarium

 

Aqua Spa & Saunarium Reda - ekskluzywna strefa relaksu

Saunarium w Aquaparku Reda gwarantuje błogi relaks dla każdego! Do dyspozycji aż 5 suchych saun, w tym największa na Pomorzu sauna eventowa dla 70 osób! W zewnętrznej saunie kaszubskiej co godzinę odbywają się seanse zapachowe, które za sprawą naturalnych olejków aromatycznych, niosą mnóstwo korzyści dla naszego ciała - odprężają, niwelują stany zapalne skóry, korzystnie wpływają na układ oddechowy.

Głęboki odpoczynek zapewnią też gorąca sauna fińska, sauna solna ze ścianą z kamiennych brył solnych oraz sauna leśna z relaksującym aromatem brzozy. Ponadto na gości czekają dwie łaźnie oraz wypoczywalnia z widokiem na akwarium rafowe.

Ważne! 

Wchodząc na strefę, należy mieć ze sobą dwa duże ręczniki-jeden do okrycia się podczas korzystania z poszczególnych saun, a drugi do położenia na drewno lub leżak w celu zachowania higieny.

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek: 14:00 - 22:00

Sobota-Niedziela: 12:00 - 22:00

Masz pytanie?

Zadzwoń pod nr 58 382 35 03

Poznaj nasze sauny

Sauna Bursztynowa

Sauna sucha wykonana z jodły kanadyjskiej, temperatura waha się miedzy 90°C a 95°C.

Duża przestrzeń sauny umożliwia saunamistrzom przeprowadzanie seansów aromaterapeutycznych w ciągu dnia oraz profesjonalnych seansów show podczas nocy saunowych oraz eventów. Bursztynowy panel pod sufitem oraz podświetlane ławy tworzą ciepły i intymny klimat, niezbędny do uzyskania pełnego relaksu.

Sauna Kaszubska

Zewnętrzna sauna w lokalnym klimacie, gdzie organizowane są relaksacyjne seanse z wykorzystaniem naturalnych olejków aromaterapeutycznych. Sauna nabiera prawdziwego uroku wieczorną porą, gdy piękna kolorystyka świerku współgra ze światłami w saunie. 

Sauna Solna

Sauna sucha, w której jedna ze ścian została wykonana z brył solnych z morza martwego. Dzięki niższej temperaturze również osoby z wysokim ciśnieniem i skórą naczynkową mogą z niej korzystać. Zastosowanie brył halitu pozwala skórze absorbować cenne minerały znajdujące się w soli: jod, brom, wapń, czy magnez. Pierwiastki te odgrywają istotną rolę w profilaktyce zapalenia gardła, krtani, oskrzeli i płuc, a także w alergii.

Sauna fińska

Tradycyjna sauna sucha z temperaturą bliską 115 stopni Celsjusza. Najlepsze miejsce dla stałych bywalców saunarium. Precyzyjne wykonane wnętrze oraz stała opieka saunamistrza pozwalają na doskonały wypoczynek. Sesje saunowe korzystnie wpłyną na pracę układu oddechowego oraz wzmocnią odporność całego organizmu.

Sauna Leśna

Sauna sucha o temperaturze około 60 stopni z cudownym zapachem brzozy, który jest cyklicznie dozowany. 

Łaźnia Śródziemnomorska

Łaźnia o okrągłym kształcie wykonana z mozaiki w wielu odcieniach błękitu przywodzi na myśli egzotyczne wakacje. Wilgotność sięga 100 procent, a temperatura dochodzi do 50°C. Pachnąca para delikatnie otula ciało i powodując rozluźnienie mięśni. W łaźni odbywają się również peelingi, przygotowane przez naszych saunamistrzów

Łaźnia Bałtycka

Elegancka i pełna klasycznego wdzięku łaźnia bałtycka oferuje cudownie pachnącą i leczniczą parę wodną, która koi całe ciało. W łaźnia o temperaturze około 50°C i 100 proc. wilgotności przeprowadzane są upiększające peelingi, tworzone przez naszych saunamistrzów.

Bania schładzająca

Basen schładzający, w którym panuje temperatura 8 °C. Wejście do niego powoduje głębokie orzeźwienie całego ciała. Idealnie chłodzi po etapie nagrzewania w saunie. Ponadto działa przeciwbólowo na obolałe mięśnie oraz stawy. Wspaniałe miejsce na upalne dni lub na trening przed pierwszym morsowaniem.

Wypoczywalnia

Wypoczywania z widokiem na piękne akwarium rafowe to unikatowy sposób na odpoczynek. Wyjątkowa przestrzeń zapewnia totalny relaks po każdym cyklu saunowym.

Najczęściej zadawane pytania

Nie, ale z takich pomieszczeń jak łaźnia, grota lodowa, prysznice korzysta się nago. Natomiast w saunie suchej można być okrytym ręcznikiem.

Tak, można spotkać nagą osobę np. jak wychodzi z łaźni czy spod prysznica. Niemniej poruszając się między korytarzami należy zakrywać się ręcznikiem.

Nie, świat saun jest strefą beztekstylną i nie można przebywać w strojach bądź wbieliźnie. Takie saunowanie jest niehigicznie i szkodliwe dla zdrowia, ponieważ w saunach jest od 80 do 100 stopni, co może spowodować odbarwienia materiału, a nawet skórne poprzenia. 

Minimum dwa duże ręczniki, klapki i dobry humor :)

Nie można zapłacić kartą podarunkową za masaż lub zabieg. Posiadamy specjalne vouchery na masaże lub zabiegi.  

Partnerzy
StenaLine Semeko GreenLoft