Aquapark AquaSpinner Rekiny Basen sportowy AquaSzkoła AquaFitness Bilety grupowe Karty prezentowe

Rekiny w Aquaparku Reda

Stań oko w oko z rekinami

Rekiny w Aquaparku Reda

Poznaj nasze rekiny!

Żarłacze Czarnopłetwe – to właśnie te rekiny można podziwiać w naszym akwarium! Przyjechały do nas z odległej Sri Lanki. Te niesamowite drapieżniki występują najczęściej w tropikalnych wodach wszystkich oceanów. Zamieszkują wody o głębokości zwykle nieprzekraczającej 30 m, często spotykane są także w estuariach, ujściach rzek i płytkich lagunach. Ich charakterystyczną cechą są czarne końcówki płetw.

Często padają pytania do jakich rozmiarów są w stanie urosnąć? Dorosła samica mierzy ok. 220 cm, a samiec ok. 180 cm!

Czym się żywią nasze rekiny? Ten gatunek żywi się rybami, ale również głowonogami oraz skorupiakami.

Akwarium, w którym mieszkają rekiny, jest głębokie na 4,5 m, a w obiegu jest aż 330 tysięcy litrów wody! 

Godziny otwarcia

PONIEDZIAŁEK - NIEDZIELA 8:00-22:00

 

Gdzie spotkasz rekiny?

Akwarium z rekinami

Bezpłatnie dostępna strefa z pięknym akwarium, z której można korzystać nie wchodząc na halę basenową. Pojemność akwarium to 330 tys. litrów wody. To jeden z największych zbiorników tego typu w Polsce. Specjalny system symuluje fazy księżyca i pory dnia, aby jak najdokładniej odwzorować naturalne warunki bytowe rekinów. Naturalna rafa koralowa oraz około 700 różnych gatunków ryb tworzą wycinek podwodnego świata rekinów. 

Zjeżdżalnia do rekinów

Takiej zjeżdżalni nie ma nigdzie indziej. Wskakując w otwartą paszczę rekina czeka nas 60-metrowy, niezwykle emocjonujący zjazd. Podświetlony tunel prowadzi przez rajskie akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny. Do Redy przyjechały one z odległej Sri Lanki. Kąpiel, gdy za przezroczystą ścianą pływają jedne z najgroźniejszych drapieżników świata, robi ogromne wrażenie. Trzymająca w napięciu wodna podróż kończy się w zamkowym skarbcu, czyli w zaczarowanym złotym basenie.

Basen Deep Blue

Basen do nurkowania o głębokości 2,2 metra, w którym jedna ze ścian jest przezroczysta, a tuż za nią pływają prawdziwe żarłacze! Dostępny tylko dla osób umiejących pływać. Nurkowanie w obecności 15 rekinów nigdy nie było takie proste. Wyjątkowe akwarium można również podziwiać, stając na stopniu tuż obok szyby. 

Partnerzy
StenaLine Semeko GreenLoft